Zeznuli smo naslovnicu
Kad nam je Tina Petković poslala ideju za tekst o tome kako slijepi i slabovidni percipiraju estetiku, a koji se uvelike oslanja na osjet dodira, sinula nam je i ideja za naslovnicu četvrtog broja magazina koji se bavi upravo estetikom. Na nju ćemo otisnuti jednu od definicija estetike, ali će biti potpuno jednobojna i reljefna. Time smo na prvu htjeli poslati poruku da estetiku ili, ako hoćete, ljepotu ne percipiramo samo osjetilom vida kako to obično volimo misliti.
Dobar, loš, ružan
Ne možemo sa sigurnošću znati zašto su prvi ljudi počeli krojiti odjeću, ali izgledno je da to nisu činili kako bi izgledali bolje već jer je klima postajala sve hladnija pa je odjeću trebalo suziti da bi bolje prianjala uz tijelo i da bi u njoj bilo toplije. Više od stotinu tisuća godina kasnije na taj smo iskonski nagon zaboravili. Ono što nosimo više se ne dizajnirana polazeći od funkcije, već od izgleda.